Strojní omítky v interiéru

Přehled různých druhů omítek na stěny a stropy

Pokud jde o finální malbu, sanaci, renovaci nebo vzhled stěn, je omítka důležitým stavebním materiálem. Především je třeba vědět o vlastnostech, zpracování, výhodách a nevýhodách různých druhů omítek, abyste zabránili chybám na staveništi a ušetřili čas a peníze při nákupu materiálů. V tomto přehledu různých typů omítek pro vnitřní stěny najdete užitečné informace, které vám usnadní výběr.

 

Klasické a moderní typy omítek pro vnitřní stěny

Sotva existuje obývací prostor, který by přitahoval větší zájem a pozornost než vnitřní stěny. Aby bylo možné je správně natřít a zkrášlit, existuje řada druhů omítek pro základní omítky, dokončovací omítky a dekorativní omítky. Dnes může být omítka v podstatě jakkoli hladká, jemná nebo hrubozrnná směs materiálů, která se nabízí jako prášek nebo pasta a kterou můžete na zeď aplikovat v jedné nebo více vrstvách, když je vlhká, strukturovat ji a nechat ji vytvrdnout.

Omítky nebo omítkové malty jsou pojené látky. Kromě hlavních složek (obvykle písku a vody) obsahují minerální nebo neminerální pojiva, jako je vápno, sádra, cement nebo jíl. Mnoho druhů sádry je obohaceno o další látky, které zlepšují jejich vlastnosti, jako jsou přísady  pro tvorbu pórů, látky zlepšující přilnavost a urychlovače tuhnutí. V omítce mohou být také obsaženy barevné pigmenty, strukturní a plniva a také aktivní složky (např. proti plísním nebo řasám).

U malty pro staveniště v klasickém smyslu se přísady získávají samostatně a poté se dávkují a smíchají na staveništi. Pro vnitřní omítky se však obvykle používají hotové směsi (tzv. tovární malta, suchá malta nebo tovární suchá malta), do kterých je nutno přidávat pouze vodu podle pokynů výrobce.

Úkoly omítek a omítkových systémů

V dřívějších stoletích se omítky používaly hlavně k vyrovnání a zkrášlení silných zdí. Dnes jsou průřezy stěn mnohem menší a mnoho stěn je vyrobeno z porézních stavebních materiálů, které přitahují vodu. Ve výsledku mohou nyní omítky a nátěry provádět mnohem více úkolů a ve výsledku se také zvýšily požadavky na materiály.

Omítky chrání před povětrnostními vlivy, nečistotami, mechanickým a chemickým zatížením. Tvoří základ pro stabilní a dekorativní nátěry a zlepšují odolnost proti vlhkosti, zvukovou a tepelnou izolaci a ochranu proti ohni a ohni. Vícevrstvé omítky s různými druhy omítek se nazývají omítkové systémy.

Aby typy omítek a omítkových systémů mohly také rozvíjet své příznivé vlastnosti, musí být správně zpracovány a aplikovány. Tloušťka vrstvy a pevnost v tlaku základní jádrové omítky musí být vyšší než tloušťka vrchní omítky, jinak může dojít k odlupování a praskání. Před nanesením vrchní omítky musí být jádrová omítka vytvrzen, ale ještě není úplně suchý. A protože omítka lépe přilne k drsným povrchům, je vhodné jádrovou omítku pouze vyrovnat, ale ne vyhladit.

Sádrové omítky

Nejmodernější způsob omítání - vnitřní strojní omítky

Strojní omítání je dnes technikou, kterou velmi často používají specializované společnosti. Má řadu výhod. Nejběžnějším typem vnitřní omítky je sádrová omítka, sádrovo-vápenná omítka, vápenná omítka a vápenno-cementová omítka. Roste také poptávka po sádrových systémech pro tepelnou izolaci nebo pro ochranu proti vlhkosti a plísním. Všechny odpovídající typy omítek jsou k dispozici jako tovární suché malty v pytlích, silech.

Ceny vnitřních strojních omítek

Vnitřní strojní omítání Vám zajistíme pro Váš dům kdekoli ve Středních Čechách. Jistě Vás zajímá i cena vnitřních strojních omítek.

Rádi Vám ji spočítáme a zašleme Vám předběžnou kalkulaci, pokud vyplníte a odešlete níže uvedený formulář nebo nám zanecháte kontakt a my se Vám ozveme.

 

Výpočet ceny
vnitřní strojní omítky

 

Proč zateplení od Profibau?

  • Protože jsme odborníky v oboru zateplování rodinných domů po celé České republice.
  • Nabízíme dlouholeté zkušenosti a poctivou práci se zárukou kvality.
  • Lokání posouzení zdarma včetně technologického návrhu, doporučení použitých materiálů a stavebního postupu.
  • Přečtěte si reference zateplených domů od našich spokojených zákazníků.
  • Nezávazně spočítáme přibližnou cenu zateplení Vašeho domu.

Zeptejte se nás

Máte-li jakýkoliv dotaz, stačí vyplnit následující formulář. Rádi Vám na Vaše otázky odpovíme.
*Povinné položky

Kontaktní osoby
Josef Černý
tel.: 608 384 350
e-mail: cerny@profibau.cz

Ing. Pavel Velda
tel.: 732 643 140
e-mail: velda@profibau.cz

Ondřej Jouza
tel.: 606 030 998
e-mail: jouza@profibau.cz

Lukáš Jelínek
tel.: 605 862 504
e-mail: l.jelinek@profibau.cz

Sídlo firmy:
Profibau CZ s.r.o.
Nademlejnkem 336
285 22 Zruč nad Sázavou

Spočítat cenu zateplení