Základní funkce fasády

Povrchová úprava fasády by se mohla přirovnat k lidské kůži. Stejně jako ona, musí i fasáda bránit vše, co je pod ní, proti všemu škodlivému (např. chlad, vítr, déšť, hluk, nadměrné teplo aj.), ale zároveň musí i dýchat a samozřejmě k tomu všemu musí být krásná, vždy je to vizitka Vašeho domu.

Povrchová úprava fasády by se mohla přirovnat k lidské kůži. Stejně jako ona, musí i fasáda bránit vše, co je pod ní, proti všemu škodlivému (např. chlad, vítr, déšť, hluk, nadměrné teplo aj.), ale zároveň musí i dýchat a samozřejmě k tomu všemu musí být krásná, vždy je to vizitka Vašeho domu.

Vnitřní mikroklima po zateplení

Pro pohodlný život v domě je velmi důležité příjemné vnitřní mikroklima, které závisí především na teplotě a vlhkosti vzduchu v interiéru. Fasádou nesmí proniknout dovnitř žádná voda, ať je to déšť, sníh nebo ranní rosa. Naproti tomu vlhkost z vnitřních prostor by měla naprosto bez problémů procházet ven. Pro dosažení stálé pokojové teploty je kvalitní tepelná izolace velmi důležitá. V zimě brání úniku tepla ven do okolí a v létě naopak nedovolí proniknout teplu do interiéru.

Vlivy působící na fasády

Povrch stěn je také zatížen velkými výkyvy teplot. Na fasádu působí v různých ročních obdobích slunce i mráz a rozdíl teplot může na jednom místě v průběhu jednoho dne dosáhnout i 50°C. Stává se to především na jaře a na podzim, kdy k ránu klesne teplota mírně pod nulu, ale jakmile vyjde sluníčko, začne se fasáda ohřívat a v deset hodin dopoledne se může teplota povrchu vyšplhat ke 45°C. Tyto rychlé změny teplot znamenají pro fasádu velké namáhání, kterému musí - stejně jako lidská kůže - odolávat mnoho let bez poškození.

Správná funkčnost aplikovaného zateplovacího systému

Zda fasáda dobře plní své poslání, pozná majitel domu nejen na nákladech za vytápění. Musí započítat i náklady za opravy vzniklé v důsledku kondenzace vodních par nebo růstem plísní apod.

Správný návrh tepelně izolačního systému

Různé materiály zdiva i různá využití budov si žádají individuální kombinace materiálů. Optimální řešení znamenají správnou volbu zdiva, omítky i povrchové úpravy. O kombinaci těchto tří prvků se vyplatí přemýšlet ještě před zahájením stavby ve fázi projektování. Můžete například zvolit stěny z lehkých tepelně izolačních děrovaných cihel nebo naopak z hutného zdiva doplněného tepelně izolačním systémem.

Více o zateplení fasád ››

Proč zateplení od Profibau?

  • Protože jsme odborníky v oboru zateplování rodinných domů po celé České republice.
  • Nabízíme dlouholeté zkušenosti a poctivou práci se zárukou kvality.
  • Lokání posouzení zdarma včetně technologického návrhu, doporučení použitých materiálů a stavebního postupu.
  • Přečtěte si reference zateplených domů od našich spokojených zákazníků.
  • Nezávazně spočítáme přibližnou cenu zateplení Vašeho domu.

Zeptejte se nás

Máte-li jakýkoliv dotaz, stačí vyplnit následující formulář. Rádi Vám na Vaše otázky odpovíme.
*Povinné položky

Kontaktní osoby
Josef Černý
tel.: 608 384 350
e-mail: cerny@profibau.cz

Ing. Pavel Velda
tel.: 732 643 140
e-mail: velda@profibau.cz

Ondřej Jouza
tel.: 606 030 998
e-mail: jouza@profibau.cz

Lukáš Jelínek
tel.: 605 862 504
e-mail: l.jelinek@profibau.cz

Sídlo firmy:
Profibau CZ s.r.o.
Nademlejnkem 336
285 22 Zruč nad Sázavou

Spočítat cenu zateplení